Národní Galerie Londýn

Náhoda tomu chtěla, že se semlela cesta do Londýna a tak jsem samozřejmě nemohl opomenout návštěvu Národní galerie na Trafalgarském náměstí. Jako státní instituce je se vstupem zdarma velmi vyhledávaným cílem většiny turistů avšak návaly jako v Louveru se nekonaly. U vchodu jako ve většině památek se setkáte s bezpečnostními turnikety, což může být napoprvé celkem šok, ale když vás šacují pomalu všude kam vejdete, rychle se zvykne.

V National Gallery of London se nachází ty největší bomby nejen Britského malířství. Jsou zde k vidění mnohá díla snad všech stěžejních osobností historie Malířství. Jsou ze samostatné sály francouzských  impresionistů, holandského a italského malířství a spousty dalších. Stěžejní jsou však díla anglických malířů, která se jinde příliš vidět nedají jako Constable, Turner.

Cesty za uměním podnikám jak pro potěchu svou, tak i všech kteří by chtěli mít doma nějaký krásný obraz a proto budete-li chtít jakýkoli obraz, který se vám zalíbí, namalovat, neváhejte mě kontaktovat.

Mám zájem o namalování obrazu

Komentář